Profil uživatele
avatar

Loslobosdrnkos

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  1
Oblíbenost komentářů
24
0
Počet komentářů 24
Ohodnocené restaurace 10
Účast na gastroakcích 11

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 10

Odkud jsem: Děčín

Co dělám: Kuchař

Co nedělám: Neprudim

Kam chodím: Kam mě nohy donesou

Kam nechodím: Kam nechci

Co miluji: To kdybych věděl byl bych šťastnější

Co nesnáším: Podle nálady

Na co mám slabost: Jídlo a peníze

Poslední úlovek: Moje žena

Co bych si dal/a k poslední večeři: Pořádný hovězí steak

Proč se vám budu líbit: To bych také rád věděl

Moje komentáře

> 30. 05. 2018 - Na Rychtě, pivovar: K jídlu jsem si dal srdce...
K jídlu jsem si dal srdce na zelenině se smetanou, prostě klasická hotovka "srdce na smetaně" a cibulový knedlík, ten byl moc dobrý. Nemůžu říct, že bylo špatné, chutnalo mi, ale čekal bych více kreativity v kuchyni při vaření a ne při psaní jídelního lístku. Pivo dobré, obsluha průměrná a pomalá.
> 30. 05. 2018 - Entrée: Interiér moderní (zajímavě...
Interiér moderní (zajímavě označená WC) a velice pěkný koncept otevřené kuchyně (bohužel jsem seděl zády). Jídlo super. Kombinace králičí consommé s taštičkou plněnou meruňkou nebo dezert, kde byla pěna z morku nebo škvarky na zmrzlině, no prostě úžasné, mám rád nevšední kombinace. Obsluha milá, usměvavá, jen jsme si trochu nerozuměli a já dostal 3chodové speciální menu místo asi 6-7chodového degustačního, tak jsem si ještě doobjednal dva předkrmy, jinak jsem byl spokojen.
> 27. 05. 2018 - U Zběhlíka: Interiér i exteriér byl moc...
Interiér i exteriér byl moc hezký, jen nás zarazilo, že i když jsme byli první hosté, všude byly rezervace a ptát se je volno, není volno, se mi zdá hloupé. Jídlo mě celkem chutnalo, kuřecí vývar s droby-není co vytknout. Hovězí krk se špatně krájel. Nevim, jestli by bylo lepší udělat ho měkčí nebo dát pořádný steakový nůž, jinak chuťově byl dobrý a ten nápad super, všude mají v.koleno a tady pořádný kus hovězího a ředkvičkový salát super. Obsluha průměrná a trochu déle jsme čekali na jídlo.
> 21. 02. 2018 - Pod Habsteinem: Jídlo mi velice chutnalo....
Jídlo mi velice chutnalo. Krůtí vývar, carpaccio z řepy s kozím sýrem, i husí játra na špagetovém lůžku. Oceňuji domácí čerstvé špagety. Jen ty porce, prostě mega velké, poprvé se mi stalo, že jsem jídlo nesnědl celé a nechal si to zabalit s sebou. Doporučil bych udělat xchodové degustační menu pro nás, co rádi ochutnáváme. Obsluha byla jednoduše super.
> 21. 02. 2018 - Dačický: K obsluze, paní, co nás...
K obsluze, paní, co nás obsluhovala, byla milá a ochotná, aktivně nabízela i další položky z jídelního lístku, přitom nevtíravě, přesně takhle si obsluhu představuji. Zato dvě její kolegyně, které se celou dobu opíraly o výčep, ještě k tomu zvenku a jen koukaly, to jsem doteď nepochopil. Ano, zrovna bylo méně hostů, ale tak si najdu nějakou práci a nestojím a nekoukám.
> 21. 02. 2018 - Dačický: Ano, musím souhlasit, není...
Ano, musím souhlasit, není to žádný fine dining. Zauzená husí prsa s hruškovým salátem výborná (byla s medovou zálivkou=pro mě by to byl super dezert :-) ). Bejlík se zelím a zeleninovými knedlíky-kombinace česneku a zázvoru byla zajímavá a mě potěšila. Jako dezert jsem zvolil horké višně se zmrzlinou-zaujaly mě, protože jinak si dáte všude horké maliny a to už mě nebaví.
> 21. 02. 2018 - Sotto Ponte: K jídlu jsem měl paštiku se...
K jídlu jsem měl paštiku se šneky, která byla výborná a šneci nejlepší, co jsem kdy jedl. Račí polévka servírovaná jak z "Fieldu" a chuťově také. Pečený králičí hřbet se slávkami byl zajímavý nápad, jen na můj vkus málo slaný. Servírka mi to ale mile vysvětlila a je pravda, že já solím hodně. Obsluha byla milá a ochotná, vše parádní, proto mě mrzí, že si to celé zkazí nepořádkem (okenní parapety od vosku, pavučiny v úrovni očí, flekaté lavice atd.).
> 04. 02. 2018 - Pot-au-feu: Restaurace mě překvapila,...
Restaurace mě překvapila, že byla celkem malá, ale útulná. Obsluha usměvavá a příjemná. Jídla mi chutnala, třeba terinka z mangalice byla výborná, trochu mi připomínala sulc nebo tlačenku a to miluju.
> 04. 02. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Do této restaurace jsem se...
Do této restaurace jsem se moc těšil, protože se tu točil můj oblíbený film Obsluhoval jsem anglického krále. Nezklamali mě, obsluha usměvavá a profesionální. Z jídel mě zaujala pěna z foie gras v kombinaci s marmeládou z jablek, bylo to užasné. Potom humrový bisque byl velice výrazný a super se k němu hodilo víno Viognier IGP a nakonec dezert se zmrzlinou, který mě osobně osvěžil, naprosto dokonalá tečka. Ještě mám rád, když přijde prezentovat své jídlo kuchař a tady mi to splnili, moc chválím.
> 04. 02. 2018 - Blue Wagon: Do této restaurace jsem...
Do této restaurace jsem nešel s velkým očekáváním, o to větší bylo mé překvapení, jak se o nás starali. Na ten standard služeb, co nám dali, si myslím, že by potřebovali ještě jednoho číšníka, takže občas nestíhali, ale stále byli moc milí a usměvaví. Číšník, na cokoli jsme se ho zeptali, tak nám mile odpověděl a přidal i nějaký příběh. Cítil jsem se jako letitý host a ne někdo, kdo je tam poprvé. Jídlo mi moc chutnalo, třeba hlavní chod byla česká klasika v sexy provedení a dezert vtipně podaný

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů